No 11. Līdz 17. martam visā pasaulē, tostarp arī Latvijā, tiks atzīmēta Pasaules Glaukomas nedēļa. Tās mērķis ir runāt par mūsdienīgām glaukomas ārstēšanas iespējām un atgādināt, cik būtiska loma savlaicīgā slimības atklāšanā ir regulārām acu veselības pārbaudēm. Ja glaukoma tiek atklāta sākuma stadijā un tiek ievēroti ārsta dotie norādījumi, tā ir ārstējama, un atlikušo mūžu iespējams nodzīvot, nezaudējot redzi.

Lai uzzinātu, glaukomas diagnostikas iespējas un jaunākās ārstēšanas tendences, aicinām apmeklēt preses konferenci “Nezaudē redzi glaukomas dēļ!”. Tā notiks 12. martā no plkst. 12.00 līdz 13.00. Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas A korpusa 1.stāva vestibilā. Presi ar svarīgāko iepazīstinās Paula Stradiņa KUS Oftalmoloģijas klīnikas vadītāja, RSU profesore Guna Laganovska, kā arī Oftalmoloģijas klīnikas ārsti dr. Anete Kursīte, dr. Ēriks Elksnis un dr.Juris Vanags.

Līdztekus preses konferencei no pulksten 12.00 – 15.00 visiem interesentiem būs iespēja ne vien bez maksas pārbaudīt savu redzi un izmērīt acu spiedienu, bet arī konsultēties ar speciālistiem par savas redzes veselību.

Guna Laganovska: „Glaukoma ir viltīga slimība. Pirmie simptomi parādās tikai tad, kad puse nervu šķieru gājušas bojā. Glaukoma ir biežākais neatgriezeniska akluma cēlonis, tomēr tā varētu nebūt, ja vien mēs atbildīgāk izturētos pret savu acu veselību.”

Atgādinām, ka līdz 60 gadu vecumam acu ārstu būtu jāapmeklē reizi 2 gados, bet pēc 60 gadu vecuma katru gadu. Lai konstatētu glaukomu, nepietiek tikai pārbaudīt redzi. Ir jāizmēra arī acu spiediens, jānosaka redzeslauks un redzes nerva šķiedru slāņa blīvums ar OCT metodi.

Glaukoma ir hroniska progresējoša acu slimība, kuru savlaicīgi neārstējot rodas neatgriezenisks aklums. Šai slimībai raksturīgs paaugstināts acu spiediens, kura rezultātā notiek redzes nerva atrofiskas izmaiņas. Neraugoties uz būtiskiem sasniegumiem oftalmoloģijā, joprojām daudzi cilvēki neatgriezeniski zaudē redzi glaukomas dēļ.