Palīdzēsim sūrstošām acīm! Kādus pilienus izvēlēties?

Kādi pilieni būtu vislabākie cilvēkiem, kuri cieš no sausās acs sindroma? No kādiem būtu jāizvairās? Konsultē Elīna Šelega, ārste – oftalmoloģe Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Oftalmoloģijas klīnikā.

Mūsu asaras satur dažādas bioloģiski aktīvas vielas, kas ne vien mitrina acis un apgādā tās ar barības vielām, bet arī aizsargā acis no infekcijām. Tāpat asaru plēvīte atbild par pareizu staru laušanu un skaidru redzi.

Ja acis kādu iemeslu dēļ ražo pārāk maz asaru vai arī asaru plēvīte ir bojāta, ir jāmeklē šo simptomu iemesli un jāpievērš uzmanība dzīvesveidam. Noteikti nevajadzētu sausās acs sindromu ārstēt tikai ar medikamentiem. Mākslīgās asaras, protams, palīdz atjaunot acs dabīgo aizsargslāni, taču pat vislabākie acu pilieni nevar sacensties ar īstajām asarām, kurās reaģē uz visām mūsu ķermeņa izmaiņām, piemēram, palīdz atbrīvoties no stresa hormoniem, kad raudam.

Ja tomēr nevaram pašu spēkiem novērst sausās acs sindromu, ir jālieto “mākslīgās asaras” – tie ir acu pilieni, kas ķīmiski ir līdzīgi mūsu asarām. Šie pilieni palīdz mitrināt acis, kā arī mazina berzi starp radzeni un plakstiņiem.

Cilvēki reizēm brīnās – kā tas var būt, ka ārsts man konstatējis sausās acs sindromu, bet man visu laiku tek asaras? Tas ir tāpēc, ka ir samazinājies lipīdu jeb tauku slānis, kas aizsargā aci mitruma zaudēšanas. Šī iemesla dēļ ūdens slānis neturas uz acs virsmas un vienkārši iztek. Arī šajos gadījumos mākslīgās asaras tomēr būtu jālieto. Piemēram, Cationorm emulsijā ir arī lipīdu slāni atjaunojošs sastāvs, kurš palīdz mitrumam ilgāk turēties uz acs virsmas.

Izvēloties mākslīgās asaras, labāk priekšroku dot pilieniem, kuri nesatur konservantus. Acu pilieni bez konservantiem ir saudzīgāki acīm un nerada blakusparādības, piemēram, acu graušanu. Tie ir piemēroti arī cilvēkiem, kuri cieš no alerģijām vai paaugstināta acu jūtīguma.

Mākslīgās asaras iespējams iegādāties jebkurā aptiekā bez receptes, tomēr jebkuru neskaidrību gadījumā vislabāk būs sākumā konsultēties ar ārstu vai farmaceitu. Speciālists ieteiks vislabāko un vispiemērotāko līdzekli, lai tieši Jūsu acis atkal justos komfortabli.

Raksti

Glaukomas ķirurģijas aktualitātes- Dr. Ēriks Elksnis Oftalmoloģijas klīnikas ārsts

Glaukomas ķirurģijas aktualitātes-...

Glaukomas medikamentozā ārstēšana- Dr. Anete Kursīte Oftalmoloģijas klīnikas ārste

Glaukomas medikamentozā ārstēšana-...

Redzes lauka un OCT izmeklējumi glaukomas pacientiem- Dr. Juris Vanags Oftalmoloģijas klīnikas ārsts

Redzes lauka un...

Pasaules Glaukomas nedēļas Latvijā ietvaros veiktā pētījuma rezultāti

Pasaules Glaukomas nedēļas...

Pasaules Glaukomas nedēļas pasākums P.Stradiņa KUS – Prof. Guna Laganovska

Pasaules Glaukomas nedēļas...

Glaukoma – viltīga, tomēr apturama

Glaukoma ir biežākais...

Laikus atklāta glaukoma ir ārstējama!

No 11. Līdz...

Kā rodas ausās acs sindroms un kā to ārstē, stāsta Acu veselības centrs (AVC) klīnikas acu ārste – ķirurģe Kristīne Leimane.

Kā rodas ausās...

Glaukoma un patentbrīvie medikamenti Eiropā

Glaukoma un patentbrīvie...

Ko labāk izvēlēties – brilles vai kontaktlēcas?

Ko labāk izvēlēties...

Ja veikta redzes lāzerkorekcija, glaukomu var laikus nepamanīt

Ja veikta redzes...

Kā pasargāt acis vasaras periodā

Kā pasargāt acis...

Peldoši objekti un zibeņošana acīs. Vai ir pamats satraukties?

Peldoši objekti un...

Glaukomas riski un ārstēšanas metodes

Glaukomas riski un...

Glaukoma – bīstama slimība, par kuru jārunā skaļi!

Glaukoma – bīstama...

Palīdzēsim sūrstošām acīm! Kādus pilienus izvēlēties?

Palīdzēsim sūrstošām acīm!...

No sausās acs sindroma cieš katrs ceturtais biroja darbinieks

No sausās acs...